HABERLER

Haberler

Meva Şehir’in Tercihi Yüksek Verimli Mimsan Kazanlar

17.04.2021

Isıtma sektörünün lider markası Mimsan, yüksek verimli ısıtma teknolojileri ile Türkiye’nin prestijli projelerine katma değer sağlamaya devam ediyor. Bu projelerinden biri olan ve Ünsal Group tarafından Ankara’da hayata geçirilen Meva Şehir’in de ısıtma sistemlerindeki tercihi MİMSAN oldu. 

Ankara’nın yeni cazibe merkezi olarak kabul edilen Eryaman bölgesinde 107 dönüm arsa üzerine inşa edilen Meva Şehir; modern mimarisi, geniş yeşil alanları ve sosyal imkânlarıyla Ankara’nın gözde projeleri arasında yer alıyor.

1800 konut, okul, restoran ve AVM’den oluşan projenin ısıtma sisteminde, Mimsan’ın MGS serisi Üç Geçişli Skoç Tip Sıcak Su Kazanı kullanıldı. Kalitesi, mühendislik hizmetleri ve marka güvenliği nedeniyle tercih edilen Mimsan, projeye, satış öncesinde yaklaşık iki ay süren keşif ve projelendirme desteği de verdi. Projedeki binaların ısı kaybı esas alınarak seçilen, ısıl verimi ve ısıtma verdisi yüksek kazanlar hem amortisman süresini kısaltacak hem de konfor ve çevre kirliliği konularında önemli bir kazanım sağlayacak.

MGS serisi kazanlar, düşük emisyon değerleri ile çevreyi, yüzde 95’lere varan yüksek yanma verimiyle de enerji kaynaklarını koruyor. “Kaskad kazan kontrol panelleri”  üzerinden uzaktan yönetilebilen kazanların kazan suyu çıkış sıcaklığı, dış hava sıcaklığına göre ayarlanabiliyor. Böylece cihaz, çalışması istenilen saatlerde konfor şartlarına uygun olarak çalıştırabiliyor, diğer saatlerde ise ekonomi moduna alınarak, tasarruf edilmesi sağlanıyor.

38 yıldır çevreyi ve kullanıcısını koruyabilmek amacıyla konforlu, verimli ve kullanıcı dostu kazan teknolojileri üreten Mimsan, enerji verimliliği yüksek MGS serisi Üç Geçişli Skoç Tip Sıcak Su Kazanları ile Meva Şehir’in ısıtmasında maksimum enerji tasarrufu, işletme kolaylığı ve yüksek konfor sunacak.